Ceramika bolesławiecka, jak powstaje ceramika - sklep z ceramiką
idea4 idea3 idea2 idea1
idea4 idea3 idea2 idea1

Ceramika

Ceramika  
Od chwili jej wynalezienia, ceramika nieustannie towarzyszy człowiekowi. W zasadzie niezmienna pod względem technologii, pod względem formy odwzorowuje nas ? naszą tradycję i naszą współczesność, inspiracje i zamiłowanie do pięknych form sztuki użytkowej.
Czy ceramika użytkowa jest sztuką?
Tworzona ręcznie, zdobiona według unikatowych autorskich wzorów staje się Sztuką dzięki żywiołom: ziemi, wodzie, wiatrowi, ogniowi i dzięki żywiołowi piątemu ? ludzkiemu dążeniu do otaczania się pięknem. Ta strona powstała po to, by pokazać, jak piąty żywioł wieńczy formę. Jak stwarza unikatowe formy ceramiczne.
 

Bądź ECO ? postaw na naturalne produkty
 

Dbałość o ekologię towarzyszy każdemu etapowi powstawania naszej ceramiki. Glina, z której powstają produkty, jest przygotowywana do obróbki według tradycyjnych receptur, bez użycia chemikaliów.

Farby stosowane w zdobieniach są naturalne, całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Dzięki temu wszystkie produkty posiadają odpowiednie atesty pozwalające na ich stosowanie w kontakcie z żywnością. Odporne na działanie wysokich temperatur ? mogą być używane w piekarniku i w mikrofalówce. Są również dostosowane do mycia w zmywarce.
Cały cykl produkcyjny podlega recyklingowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter
Wdrożenie strategii eksportowej przedsiębiorstwa FNK Manufaktura